واکسن COVID-19: یونیسف بیش از نیم میلیارد سرنگ را تا پایان سال ذخیره خواهد کرد |

یونیسف روز دوشنبه گفت به محض مجوز استفاده از واکسن ها ، جهان به اندازه دوز واکسن به سرنگ نیاز دارد.

برای شروع آماده سازی ، امسال ، یونیسف 520 میلیون سرنگ را در انبارهای خود ذخیره خواهد کرد ، بخشی از برنامه بزرگتر آماده داشتن یک میلیارد سرنگ برای استفاده تا سال 2021 ، برای تضمین تامین اولیه و کمک به اطمینان از رسیدن سرنگ ها قبل از توزیع واکسن ها.

در طی سال 2021 ، با فرض وجود دوزهای کافی واکسن COVID-19 ، یونیسف انتظار دارد حدود یک میلیارد سرنگ برای حمایت از تلاش های واکسیناسیون COVID-19 در بالای 620 میلیون سرنگی که آژانس برای سایر برنامه های واکسیناسیون خریداری خواهد کرد ، علیه بیماری های دیگر مانند سرخک ، حصبه و غیره

تعهد تاریخی

هنریتا فور ، مدیر اجرایی یونیسف گفت: “واکسیناسیون جهان علیه COVID-19 یکی از بزرگترین اقدامات بزرگ در تاریخ بشر خواهد بود و ما باید به همان سرعتی که واکسن تولید می شود حرکت کنیم.”

“برای اینکه بعداً سریع حرکت کنیم ، اکنون باید سریع حرکت کنیم. تا پایان سال ، ما در حال حاضر بیش از نیم میلیارد سرنگ از پیش تعیین شده داریم که می تواند به سرعت و با هزینه مقرون به صرفه مستقر شود. سرنگ کافی است تا یک و نیم بار در سراسر جهان بپیچد. ”

در راستای همکاری طولانی مدت بین دو شریک ، اتحادیه جهانی واکسن Gavi ، UNICEF هزینه سرنگ و جعبه های ایمنی را جبران می کند ، سپس برای تسهیلات دسترسی جهانی واکسن COVID-19 (تسهیلات COVAX) و سایر موارد استفاده می شود در صورت لزوم برنامه های واکسیناسیون با بودجه Gavi

جعبه های ایمنی برای دفع

علاوه بر سرنگ ، یونیسف همچنین 5 میلیون جعبه ایمنی خریداری می کند تا سرنگ و سوزن های استفاده شده توسط پرسنل در مراکز بهداشتی به صورت ایمن دفع شود و خطر آسیب دیدگی سوزن و بیماری های منتقله از طریق خون را کاهش دهد.

هر جعبه ایمنی 100 سرنگ را به همراه دارد. بر این اساس ، یونیسف گفت که “این سرنگ ها را با جعبه های ایمنی” بسته بندی می کند تا اطمینان حاصل شود که جعبه های ایمنی کافی برای همراهی با سرنگ ها وجود دارد.

آژانس خاطرنشان می کند که تجهیزات تزریق مانند سرنگ و جعبه های ایمنی 5 سال عمر دارند. زمان سرب برای چنین تجهیزاتی نیز طولانی است زیرا این اقلام حجیم هستند و نیاز به حمل و نقل توسط بار دریایی دارند. واکسن ها که به گرما حساس هستند ، معمولاً با سرعت بیشتری از طریق هوا منتقل می شوند.

یونیسف به عنوان هماهنگ کننده اصلی خرید Gavi ، بزرگترین خریدار واکسن در جهان است که سالانه بیش از 2 میلیارد دوز واکسن برای ایمن سازی معمول و پاسخ به شیوع از طرف تقریباً 100 کشور خریداری می کند. هر سال،

یونیسف تقریباً نیمی از کودکان دنیا واکسن تهیه می کند و حدود 600-800 میلیون سرنگ را برای برنامه های منظم ایمن سازی تهیه و تهیه می کند.

افزایش بسیار زیاد

واکسن های COVID-19 بسته به تعداد تولید شده و تأمین شده توسط یونیسف ، احتمالاً واکسن COVID-19 سه برابر یا چهار برابر خواهد شد.

ست برکلی ، مدیر عامل شرکت Gavi ، گفت: “طی دو دهه ، Gavi به 822 میلیون کودک دیگر از آسیب پذیرترین کشورهای جهان کمک کرده است تا واکسن های حیاتی و حیاتی را بدست آورند.” “این بدون مشارکت ما با یونیسف امکان پذیر نبود ، و این همان همکاری است که برای کار گاوی با مرکز COVAX ضروری خواهد بود.”

برای اطمینان از انتقال و ذخیره واکسن ها در دمای مناسب ، یونیسف ، همراه با سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، همچنین از تجهیزات و ظرفیت ذخیره سازی موجود در زنجیره سرد – در بخش خصوصی و دولتی – تهیه نقشه می کند و لازم را آماده می کند. راهنمایی برای دریافت واکسن برای کشورها.

خانم فور گفت: “ما همه تلاش خود را انجام می دهیم تا این لوازم ضروری را به طور موثر ، م effectivelyثر و در دمای مناسب تحویل دهیم ، همانطور كه ​​قبلاً در تمام دنیا این كار را انجام داده ایم.”

حتی قبل از همه گیری COVID-19 ، با حمایت Gavi و با همکاری WHO ، یونیسف تجهیزات زنجیره سرد موجود را در سراسر مراکز درمانی در کشورها ارتقا داده است تا از ایمن و موثر ماندن واکسن ها در طول سفر اطمینان حاصل کند.

یخچال و فریزر خدمات بهداشتی را تقویت می کنند

از سال 2017 ، بیش از 40،000 یخچال سرد زنجیره ای ، از جمله یخچال های خورشیدی ، در سراسر مراکز بهداشتی ، بیشتر در آفریقا نصب شده است.

و در بسیاری از کشورها ، یونیسف فن آوری های خورشیدی را برای کمک به کشورها در حفظ زنجیره تأمین ، ترویج می کند.

در سودان جنوبی ، کم برق ترین کشور جهان ، که درجه حرارت آن بیش از 40 درجه سانتیگراد است ، بیش از 700 مرکز بهداشتی توسط یونیسف به یخچالهای خورشیدی مجهز شده اند – حدود 50 درصد از کل امکانات در سراسر کشور.