تمرکز بر بهبود COVID-19 جلسه ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد |

“امروز یک لحظه حسابرسی عقب افتاده و بسیار ضروری است. هیچ کس از ما تصور نمی کرد ، این بار در سال گذشته ، آنچه قرار است اتفاق بیفتد. “، رئیس جمهور مجمع ، ولکان بزکیر ​​، در سخنرانی در افتتاحیه این گردهمایی دو روزه گفت.

“جهان به دنبال سازمان ملل برای رهبری است ، تا قدم های خود را بردارد و اقدامی قابل اثبات برای مقابله با بزرگترین چالشی که جهان امروز با آن روبرو است ، انجام دهد. این بحران ما را مجبور می کند که چگونگی انجام کارها را متزلزل کنیم ، جسورانه عمل کنیم و اعتماد و اطمینان را به سازمان ملل بازگردانیم. ”

‘زمان تنظیم مجدد’

COVID-19 قبل از هر چیز یک بحران سلامت است. براساس اطلاعات سازمان بهداشت جهانی (WHO) تقریباً 64 میلیون مورد از روز پنجشنبه ثبت شده است که شامل بیش از یک میلیون و 400 هزار مورد مرگ است.

در حالی که زندگی را مختل می کند ، همه گیر معیشت را نیز کاهش داده است. با کاهش اقتصاد جهانی و از دست رفتن میلیون ها شغل ، انتظار می رود فقر شدید افزایش یابد و تلاش های جهانی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDG) در معرض خطر قرار گیرد.

پست جدید خواندنی  چگونه عکاسی را شروع کنیم - خرید دوربین

اگرچه کل سیاره با این تهدید مشترک روبرو است ، دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش خاطرنشان کرد که این آسیب پذیرترین افراد مانند فقرا ، افراد مسن و زنان و دختران هستند که بیشترین آسیب را دیده اند.

با این حال ، وی گفت که برخی از این عواقب فقط به دلیل همه گیری نیست ، بلکه نتیجه شکنندگی های طولانی مدت ، نابرابری ها و بی عدالتی هایی است که بحران فقط آنها را آشکار کرده است.

رئیس سازمان ملل گفت: “زمان آن فرا رسیده است که” “همانطور که در حال بهبودی قوی هستیم ، باید از فرصت برای تغییر استفاده کنیم.”

واکسن برای همه

از زمان اعلام بیماری همه گیر در ماه مارس ، سیستم سازمان ملل متحد از کشورها در جلوگیری از بدترین تأثیرات خود پشتیبانی می کند و در عین حال در تلاش است تا بهبودی خوبی از جمله تحویل تجهیزات پزشکی و تجهیزات به بیش از 170 کشور جهان را ایجاد کند.

دبیرکل گفت: “من بارها خواستارم که واکسن COVID-19 به عنوان کالای عمومی جهانی در دسترس همه قرار گیرد.” با این حال ، وی افزود که مکانیزم جهانی که این امکان را فراهم می کند ، هنوز زیر بودجه نمی رود.

الهام علی اف ، رئیس جمهوری آذربایجان ، به نمایندگی از 120 کشور جنبش عدم تعهد ، گفت: دسترسی عادلانه به واکسن ها برای پاسخ همه گیر موثر است.

“از آنجا که بسیاری از واکسن ها علیه COVID-19 در حال مطالعه است ، همه ما منتظر نتیجه موفقیت آمیز آزمایشات بالینی هستیم و امیدواریم که به زودی یک واکسن ایمن و موثر در دسترس قرار گیرد و آنها به عنوان کالاهای عمومی جهانی در نظر گرفته شوند که اطمینان از توزیع جهانی با قیمت های مناسب برای همه “، رئیس جمهور علی اف در یک پیام ویدیویی از پیش ضبط شده گفت.

پست جدید خواندنی  مزایای ورزش با دوچرخه های ثابت

نگرانی برای کشورهای در حال توسعه

فراتر از سلامتی ، دبیرکل همچنین برای مقابله با افزایش خشونت علیه زنان و دختران خواستار آتش بس جهانی در طول بیماری همه گیر شده است ، ضمن اینکه خواستار صلح در خانه است.

حمایت از کشورهای در حال توسعه یکی دیگر از زمینه های اصلی برای پاسخگویی است. منیر اکرم ، رئیس شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل (ECOSOC) گزارش داد که بیش از 60 کشور از این کشورها به “کمک فوری مالی” نیاز دارند ، در حالی که پنج کشور در پرداخت بدهی خود کوتاهی کرده اند.

وی هشدار داد: “اگر در کشورهای در حال توسعه یک فروپاشی اقتصادی یا یک فاجعه انسانی وجود داشته باشد ، بهبود اقتصادی جهانی را متوقف می کند و دستاورد SDG ها به یک کیمرا تبدیل می شود”.

روزهای روشن تری در پیش است

دبیر کل با فراتر از همه گیری ، گفت بهبود باید شرایط پیشین موجود را نشان داده و از آن بهره برداری کند. “ما نمی توانیم یک سیاره شکسته و بدهی های کلان به نسل های آینده وصیت کنیم. پولی که ما برای بهبودی خرج می کنیم باید صرف ساختن آینده ای سبزتر و عادلانه تر شود “، وی گفت.

آقای بزکیر ​​، رئیس مجمع عمومی ، احساسات میلیون ها نفر را در سراسر جهان ابراز کرد ، و آرزوی روزی را دارد که همه گیری اعلام شود. “روزی که بتوانیم بدون ترس نفس عمیق بکشیم و هوای تازه بکشیم. روزی که بتوانیم دست همکارانمان را بفشاریم ، خانواده هایمان را در آغوش بگیریم و با دوستانمان بخندیم. ”

پست جدید خواندنی  تایل- مولتی استایل - الوند پلاست

با گذشت نه ماه از بحران ، وی اذعان کرد که احساس ناامیدی آسان خواهد بود ، اما این دیپلمات کهنه کار از مردم خواست همه جا مانع این کار نشوند.

“سازمان ملل برای شما کار می کند. ما برای شما متحد هستیم ، “او گفت. “قوی باش. روزهای درخشان تری در پیش است. “