دانشمندان در مورد واکسن COVID-19 برای همه خوش بین هستند |

مدیران BioNTech و دانشگاه آکسفورد – هر دو پیشگام در انتشار واکسن COVID – روز جمعه در گفتگوی آنلاین شرکت کردند ، که تحت جلسه ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع همه گیر برگزار شد.

“گزینه دیگری وجود ندارد. ما باید به آن برسیم. و ما می توانیم به آن دست یابیم و به آن دست خواهیم یافت. “، پروفسور Uğur Şahin ، مدیر ارشد اجرایی BioNTech ، گفت که واکسن وی با غول دارویی Pfizer این هفته برای استفاده اضطراری در انگلستان تصویب شد.

یک زمان بسیار هیجان انگیز

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، تحقیق و تولید واکسن های COVID-19 در زمان رکورد انجام می شود. در حال حاضر ، بیش از 150 نامزد در مراحل مختلف رشد هستند ، حداقل 15 نفر از آنها در مراحل آخر آزمایشات بالینی انسان هستند. با توجه به نتایج موقت ، چهار مثر است.

“ما اکنون در یک مرحله بسیار هیجان انگیز هستیم که شاهد نتایج اثر بخشی و اولین مجوزهای واکسن هستیم. و آنچه باید انجام دهیم ادامه همکاری است زیرا به واکسنهای بیشتری نسبت به آنچه که امروز درباره آنها شنیده ایم نیاز داریم. ”پروفسور سارا گیلبرت از دانشگاه آکسفورد ، شریک واکسن با شرکت دارویی AstraZeneca ، گفت.

“و بنابراین ، این به عنوان دانشمندان به ما ادامه می دهد که به همکاری و ارائه اطلاعاتی که برای تولید واکسن های دیگر کمک می کند ، ادامه دهیم ، زیرا این راهی است که ما بیشترین واکسن ها را برای جهان دریافت خواهیم کرد.”

واکسن برای مصالح عمومی

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش بارها و بارها بر لزوم ساختن واکسن COVID-19 “یک کالای عمومی جهانی” ، مقرون به صرفه و در دسترس همگان از طریق مرکز COVAX تأکید کرده است: مکانیزم جهانی که هدف آن ارائه دو میلیارد دوز تا پایان سال 2021 است. .

پست جدید خواندنی  روز جهانی حافظان صلح سازمان ملل 75 سال خدمت و فداکاری را گرامی می دارد

تاکنون ، حدود 189 کشور درگیر COVAX هستند ، که توسط Gavi ، اتحاد واکسن رهبری می شود. ائتلاف برای نوآوری های آمادگی همه گیر (CEPI) و WHO.

دکتر lemzlem Türeci ، مدیر ارشد پزشکی ، گفت: BioNTech می خواهد واکسن آن در حد امکان توزیع شود ، به همین دلیل است که با کشورها و COVAX کار می کند.

وی گفت: “آنچه می بینیم این است كه این فقط می تواند به عنوان یك تلاش جهانی و به عنوان یك همکاری بی امان عمل کند.”

با این حال ، ترس از توزیع عادلانه واکسن ها افزایش یافته است. ست بركلی ، مدیر ارشد اجرایی GAVI ، طی گفتگویی بعدی ، تأكید كرد كه چگونه همکاری جهانی تنها راه برای حفظ امنیت سیاره است.

وی اظهار داشت: “اگر همه معاملات دو جانبه انجام می دادند ، اطمینان از وجود تجهیزات برای همه افراد بسیار دشوار است.”

یک تلاش بزرگ جهانی

در همین حال ، بودجه واکسن برای همه همچنان یک مانع است.

COVAX ستون واکسن یک مشارکت جهانی برای تسریع در توسعه آزمایشات ویروس کرونا و داروها است ، معروف به دسترسی به COVID-19 Tools (ACT) شتاب دهنده ، که با کمبود کلی 28 میلیارد دلار روبرو است.

توزیع واکسن یک چالش بزرگ دیگر است که نیاز به برنامه ریزی و هماهنگی شدید در سطح جهانی دارد.

کشورها باید خود را برای بزرگترین و سریعترین خرید در جهان آماده کنند که شامل اطمینان از وجود محیطهای کنترل شده با درجه حرارت پایین برای ذخیره و انتقال واکسنها ، معروف به زنجیره سرد است.

پست جدید خواندنی  کارشناسان حقوق سازمان ملل از ادامه اعدام معترضان در ایران «عمیقاً نگران» هستند

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) تهیه واکسن ها و همچنین تجهیزات محافظت شخصی (PPE) را برای کشورهای کم درآمد هماهنگ خواهد کرد.

هنریتا فور ، مدیر اجرایی یونیسف یادآوری می کند که در اوایل همه گیری ، بسیاری از کشورهای فقیر در خرید PPE برای کارمندان بهداشتی خود با مشکلاتی روبرو بودند ، این امر به دلیل هزینه های زیاد یا تأمین کم بود. در مورد واکسن ها اینگونه نخواهد بود.

وی گفت: “آنچه تسهیلات COVAX انجام می دهد این است كه تلاش می كند تا برابری و انصاف را به بازارها برساند.” “و خوشبختانه کشورها ثبت نام کرده اند … کشورهایی که در مناطق کم درآمد و بیشترین درآمد هستند ، به طوری که همه ما می توانیم به یکدیگر کمک کنیم. زیرا این بحران برای هیچ یک از ما به پایان نخواهد رسید مگر اینکه همه جا آن را حل کنیم. “