فارغ التحصیلان وانواتو از لیست کشورهای کمتر توسعه یافته |

دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش در پیامی گفت: “فارغ التحصیلی” شهادت سالها تلاش است که منجر به دستاوردهای توسعه پایدار می شود.

وانواتو علی رغم عقب ماندگی های شدید ناشی از تغییرات آب و هوایی ، بلایای طبیعی و بیماری همه گیر COVID-19 فارغ التحصیل شد ، که به حواله های آن و بخش تجارت و جهانگردی ضربه بزرگی وارد کرد.

این کشور یک استراتژی انتقال آماده کرده است ، که به شما کمک می کند تا گام های بعدی را در مسیر توسعه خود هدایت کنید.

سفر به فارغ التحصیلی

کمیته سیاست توسعه سازمان ملل در سال 2012 وانواتو را برای فارغ التحصیلی از گروه LDC توصیه کرد ، زیرا آستانه فارغ التحصیلی شاخص دارایی های انسانی و درآمد در سال های 2006 ، 2009 و 2012 را داشت.

این توصیه در سال 2012 توسط شورای اقتصادی و اجتماعی و در سال 2013 توسط مجمع عمومی به تصویب رسید. در پی ویرانی شدید ناشی از طوفان پام ، در سال 2015 کشور به کشور تمدید شد و فارغ التحصیلی به 4 دسامبر 2020 موکول شد.

چالش ها همچنان باقی است

بر اساس کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل برای آسیا و اقیانوسیه (ESCAP) در حالی که فارغ التحصیلی منعکس کننده “پیشرفت های قابل توجه” در شاخص های توسعه است ، اما وانواتو در برابر شوک های خارجی و همچنین به دلیل اینکه این کشور جزیره ای کوچک است بسیار آسیب پذیر است. )

پست جدید خواندنی  کیت مکش و هدرز چیست و چه کاربردی دارند؟

“آرمیدا سالسیاه آلیسجهبانا” ، دبیر اجرایی ESCAP ، گفت: “در حالی كه ما به بازپرداخت بهتر توجه می كنیم ، ESCAP آماده و متعهد است تا از وانواتو در آرمانهای توسعه و اجرای استراتژی انتقال آرام پشتیبانی كند.”

دسته LDC

کشورهای حداقل توسعه یافته (LDC) کشورهای کم درآمد هستند که با موانع ساختاری شدید برای توسعه پایدار روبرو هستند. آنها در برابر شوک های اقتصادی و زیست محیطی بسیار آسیب پذیر هستند و دارایی های انسانی کمی دارند.

با توجه به شرایط خاص خود ، LDC ها به برخی اقدامات پشتیبانی بین المللی از جمله در زمینه های کمک به توسعه و تجارت دسترسی انحصاری دارند.