هنوز تمام نشده است: WHO که نگران “درک روزافزون” بیماری همه گیر COVID است |

مدیرکل WHO تدروس آدانوم گبرایسوس در جلسه توجیهی منظم ژنو به خبرنگاران گفت که پیشرفت در زمینه واکسن ها در روزهای اخیر “به همه ما نیرو می دهد و اکنون می توانیم نور انتهای تونل را ببینیم.”

وی مجوز اضطراری انگلستان را برای عرضه Pfizer / BioNTech که قرار است هفته آینده آغاز شود ، ستود و آن را “یک گام مهم علمی برای جهان” توصیف کرد.

وی گفت ، “با این حال ، WHO نگران است كه تصور می شود كه همه گیری تمام شده است” ، و با اشاره به تجربه اروپا در زمینه قفل موفقیت آمیز و به دنبال آن آرامش ، خاطرنشان كرد: “با برداشته شدن این اقدامات ، مهم است كه مردم باید به دنبال آن باشند اقدامات ملی و محلی برای اطمینان از عدم بازگشت پرونده ها.

تدروس گفت: “حتی با تولید واکسن ها ، مردم باید به اقدامات بهداشت عمومی ادامه دهند تا از همه محافظت شود”.

سخت “ممکن است باشد”

“ما می دانیم که سال سختی گذشته است و مردم خسته شده اند ، اما در بیمارستان هایی که ظرفیت آنها بیش از حد است ، کار می کنند. رئیس WHO با درخواست شخصی برای همه افراد در هر کجا ، احتیاط کرد ، به فکر کارمندان بهداشت بود و “برای منافع بیشتر” اقدام کرد.

پست جدید خواندنی  Get All The Movie Action

وی افزود: “همه گیری هنوز یک راه طولانی برای اجرا دارد و تصمیماتی که رهبران و شهروندان در روزهای آینده اتخاذ می کنند هم روند ویروس را در کوتاه مدت تعیین می کنند و هم اینکه چه زمانی این بیماری همه گیر پایان می یابد”.

واکسن زدایی

با اولین تلقیح که قرار است ظرف چند روز دیگر انجام شود ، وی بر اهمیت توزیع عادلانه تأکید کرد.

تدروس گفت ، در مرحله اول عرضه گسترده ، دوزهای کافی برای تحت پوشش قرار دادن کارکنان بهداشت و مراقبت های اجتماعی ارائه می شود.

وی افزود: “با افزایش عرضه ، واكسن ها برای تحت پوشش قرار دادن 20 درصد از جمعیت كشورها و اقتصادهای شركت كننده رواج می یابند ، كه این امر اطمینان از پوشش بیشتر گروه های پرخطر را تضمین می كند. سود حاصل از این کار بسیار زیاد خواهد بود. “

تحقیقات جدید توسط گروه اوراسیا نشان داده است که منافع اقتصادی یک راه حل جهانی واکسن عادلانه فقط برای 10 کشور با درآمد بالا حداقل 153 میلیارد دلار در سالهای 21-2020 خواهد بود که تا سال 2025 به 466 میلیارد دلار می رسد. تدروس به خبرنگاران گفت.

رئیس سازمان بهداشت جهانی در پایان گفت: “توزیع عادلانه یک انتخاب صحیح و هوشمندانه است”.