COVID-19: تصمیمات درست اکنون زندگی با عزت را برای همه تضمین می کند |

روسای آژانس های سازمان ملل متحد ، به همراه دانشمندان و سایر ذینفعان ، گفتگوهای تعاملی با موضوع بهداشت و واکنش بشردوستانه ، راه واکسن ها و پرداختن به تأثیرات اقتصادی-اجتماعی بحران را برگزار می کنند.

یک لحظه حساس

خانم محمد حمایت سازمان ملل از كشورهای رو به جلو را تشریح كرد ، از جمله بسیج 28 میلیارد دلار مورد نیاز برای تأمین واكسن برای همه ، صرف نظر از ثروت و موقعیت ، و كمك به مقامات در همه جا برای عملیاتی كردن برنامه های بهبودی فراگیر.

“این جلسه در یک لحظه حساس برگزار می شود. اگر اکنون تصمیمات درستی بگیریم ، می توانیم نیازهای بشردوستانه را برآورده کنیم ، مسیرهای توسعه را دوباره تنظیم کنیم ، اجرای اهداف توسعه پایدار را تسریع کرده و زندگی با وقار و فرصت را برای همه در یک سیاره امن و سالم تضمین کنیم “، وی گفت.

کشورهای مختلف ، تأثیرات مختلف

مجمع عمومی اغلب به عنوان “تالار شهر جهانی” توصیف می شود ، همه 193 کشور عضو سازمان ملل متحد را گرد هم می آورد.

COVID-19 کل کره زمین و ، به طور گسترده ای ، همه حوزه های فعالیت سازمان ملل را تحت تأثیر قرار داده است. اگرچه بیماری همه گیر یک بحران جهانی بهداشت است ، اما تأثیرات آن در کشورها متفاوت است ، و همچنین واکنش ها.

رئیس سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، که از دفتر مرکزی خود سخنرانی کرد ، در حالی که بسیاری از کشورها با اقدامات بهداشتی اثبات شده قادر به جلوگیری یا مهار ویروس بوده اند ، “این یک جغرافیا و جمعیت شناسی نیست”. در ژنو

پست جدید خواندنی  آموزش ساخت اکانت یوتیوب (Youtube) - تازه کار

مدیرکل WHO تدروس آدانوم غبرایسوس گفت که این کشورها با بیان جمله ای که وی در سراسر همه گیر استفاده کرده است ، “علم ، همبستگی و فداکاری” را اثبات کرده اند.

وی افزود: “اما جایی که علم توسط تئوری های توطئه غرق می شود ، جایی که همبستگی با تفرقه تضعیف می شود ، جایی که فداکاری با منافع شخصی جایگزین می شود ، ویروس رشد می کند. ویروس گسترش می یابد “، وی اظهار داشت.

وضعیت هنوز خطرناک است

در سطح جهان ، بیش از 64 میلیون مورد COVID-19 ثبت شده است که نزدیک به 1.5 میلیون مورد مرگ داشته است. دکتر مایکل ریان ، مدیر اورژانس WHO ، در اولین گفتگو از ژنو گفت ، حتی با وجود واکسن در افق ، “ما هنوز در یک وضعیت بسیار بسیار خطرناک و دشوار قرار داریم.”

وی توضیح داد که برخی از کشورها ، به ویژه در قاره آمریکا و اروپا ، هنوز هم انتقال ویروس عمده را تجربه می کنند. اگرچه ممکن است اوضاع در مناطق دیگر پایدار باشد ، اما برخی از کشورها همچنان با انتقال مداوم یا بازگشتی درگیرند.

“ما قادر خواهیم بود واکسن ها را به اقدامات کنونی کنترل اضافه کنیم. اما بگذارید روشن کنم: واکسن ها یا واکسیناسیون برابر با COVID صفر نیست “، وی تأکید کرد. “ما باید واکسن ها را به بسته فعلی اقدامات موجود اضافه کنیم.”

جلوگیری از گرسنگی و فاجعه

همانطور که دبیرکل سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد ، از سال 75 پیش که این سازمان تاسیس شده ، همه گیری بزرگترین چالش برای جامعه جهانی بوده است. به گفته دیوید بیسلی ، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا (WFP) اما این اقدام بین المللی شامل برنامه های بهبودی و بسته های محرک اقتصادی را نیز برانگیخته است.

پست جدید خواندنی  تعمیر برج خنک کننده

با این حال ، او هشدار داد که سال آینده “به معنای واقعی کلمه فاجعه بار خواهد بود” ، زیرا نیازهای بشردوستانه دو برابر می شود ، با قحطی “12 کشور دیگر”. وی افزود: از آنجا که جنگ گرسنگی را تحریک می کند ، جنگ نیز باید متوقف شود.

“ما می توانیم از بی ثبات سازی و قحطی و مهاجرت جلوگیری کنیم. اما ما باید زودتر از آنجا به آنجا برویم. “آقای بیسلی گفت ، از کشورها خواست که اقدامات خود را افزایش دهند.

“اگر استراتژیک باشیم و بودجه این کوه های یخی خاص را در اختیارمان قرار دهیم ، من معتقدم که می توانیم از سال 2021 عبور کنیم ، در حالی که با واکسن ها کار می کنیم و اقتصاد را بازسازی می کنیم تا بتوانیم دنیای بهتری داشته باشیم و به گرسنگی صفر برسیم. تا سال 2030. ”

SDG هنوز مرتبط است

هدف از گرسنگی صفر در میان 17 هدف توسعه پایدار (SDG) است که همه 193 کشور عضو سازمان ملل متحد پنج سال پیش تصویب کردند. SDG نقشه ای برای پایان دادن به فقر ، محافظت از کره زمین و اطمینان از زندگی همه مردم در صلح و رفاه فراهم می کند.

اهداف “کاملاً مرتبط” باقی می مانند زیرا “آنها قطب نمای ما برای برون رفت از این بحران هستند” ، گفت: “آچیم اشتاینر” ، مدیر برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP).

از جمله آموزه هایی که UNDP از بیماری همه گیر آموخته است ، اهمیت داشتن داده های خوب ، مهم برای هدف قرار دادن افراد نیازمند ، به ویژه در مواقع بحرانی است ، در حالی که مسائل مربوط به حقوق بشر و جنسیت اکنون بخشی از برنامه های بهبود است.

پست جدید خواندنی  باربری کاشانی - اتوبار کاشانی با بسته بندی اصولی در تهران |44282757|

“یک لحظه نسلی”

آقای اشتاینر بر اهمیت کار سازمان ملل در واکنش به عواقب اقتصادی-اجتماعی ناشی از همه گیری ، که بطور نامتناسبی بر زنان و فقرا تأثیر گذاشته است ، تأکید کرد.

وی هشدار داد که بر اساس مطالعه تحت حمایت UNDP این هفته بیش از یک میلیارد نفر می توانند در پایان دهه در فقر شدید زندگی کنند “اگر اکنون موفق به انتخاب درست نشویم”.

وی گفت: “اما در واقع ، برعکس آن نیز به همان اندازه امکان پذیر است.” “این لحظه است. این یک لحظه نسلی است که باید در مورد آینده توسعه به روشهای بسیار متفاوتی فکر کنیم. “