انتقال پناهندگان روهینگیا به جزیره خلیج بنگال “باید داوطلبانه باشد”: آژانس پناهندگان سازمان ملل |

فیلیپو گرندی ، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان ، “هرگونه انتقال باید به دنبال یک تصمیم داوطلبانه و آگاهانه انجام شود.” گفت روز یکشنبه در توییتر

طبق گزارش رسانه ها ، حدود 1600 پناهنده روهینگیایی از اردوگاه های Cox’s Bazar به جزیره Bhasan Char در خلیج بنگال منتقل شدند ، گفته می شود در برابر طوفان ها و سیل آسیب پذیر است.

آقای گراندی افزود: “شرکای کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و سازمان ملل متحد برای شنیدن صدای آنها ، درک خواسته های آنها و دیدن شرایط موجود در جزیره به آنها دسترسی دارند.”

نزدیک به 900000 پناهنده روهینگیایی در شهرک های کاکس بازار زندگی می کنند.

ارزیابی حفاظت فنی

هفته گذشته ، دفتر سازمان ملل در بنگلادش گفت كه در آماده سازی انتقال پناهندگان به باسان چار یا شناسایی آنها مشاركت نداشته است.

در بیانیه ای ، دفتر تأکید کرد که “قبل از هرگونه انتقال به Bhasan Char ، باید ارزیابی های جامع حفاظت فنی انجام شود.”

ارزیابی های مستقل سازمان ملل ایمنی ، امکان سنجی و پایداری باسان چار به عنوان محلی برای زندگی پناهندگان و همچنین چارچوب حفاظت و کمک و خدماتی را که امکان دسترسی به آنها در جزیره دارند ، بررسی می کند.

پست جدید خواندنی  ژنیکوماستی و راه حل درمان + علائم و نکات مهم - مجله فیت شیپ

“از زمانی که دولت پروژه باسن کار را اعلام کرد ، سازمان ملل متحد پیشنهاد کرده است که در مشاوره های سازنده ای با هدف درک بهتر برنامه و در نظر گرفتن مهمترین سیاست ، روند و موارد عملیاتی با دولت شرکت کند. [We] همچنان مایل به ادامه این گفتگو هستیم. ”

یک بحران پیچیده پناهندگان

بحران پیچیده پناهجویان روهینگیا در آگوست 2017 و در پی حمله گروه های مسلح به پاسگاه های پلیس راه دور در غرب میانمار توسط گروه های مسلح که ادعا می شدند به این جامعه تعلق دارند ، فوران کرد. به دنبال این حملات مقابله ای منظم علیه اقلیت ، عمدتاً مسلمان روهینگیا صورت گرفت ، گروههای حقوق بشری ، از جمله مقامات ارشد سازمان ملل ، گفته اند که این به معنای پاکسازی قومی است.

در هفته های پس از آن ، بیش از 700000 روهینگیا – اکثر آنها کودکان ، زنان و سالخوردگان – برای ایمنی در بنگلادش ، با کمی بیشتر از لباس پشت ، از خانه های خود فرار کردند.

قبل از مهاجرت گسترده ، بیش از 200،000 پناهنده روهینگیایی در نتیجه آوارگیهای قبلی از میانمار در بنگلادش پناه گرفته بودند.