کشاورزان میانمار با آب و هوا و عدم اطمینان سلامت مبارزه می کنند |

یو چو ، یک کشاورز شصت و یک ساله از منطقه ماندالای ، در مرکز میانمار ، در تمام طول زندگی خود مجبور به عبور از مشکلات سخت شده است. در پنج سالگی به فلج اطفال مبتلا شد که باعث شد در پای چپ او فلج شود و پس از اتمام تحصیلات مقدماتی به برنامه راهب شدن خود بپردازد. او می گوید: “بدون هیچ امیدی برای پیوستن به خدمات عمومی ، تصور نمی كردم كه این كار را در زندگی انجام دهم.”

در عوض ، مانند بسیاری دیگر در میانمار ، یو چو نیز به یک کشاورز تبدیل شد: از هر ده نفر در مناطق روستایی میانمار ، هفت نفر به کشاورزی ، ماهیگیری ، پرورش حیوانات و امرار معاش خود اعتماد می کنند. او توانست به اندازه كافی بتواند فرزندانش را از مدرسه بگذراند ، اما در حال حاضر با چالش های تازه ای مقابله می كند كه ادامه زندگی را دشوارتر می كندفائو / سو مو نایینگ

کشاورزی همچنان منبع اصلی درآمد خانواده های روستایی در میانمار است.

دهه عدم اطمینان

یک مطالعه اخیر توسط سازمان غذا و کشاورزی (FAO) ، برای ارزیابی تأثیر همه گیری بر کشاورزان خانواده در ماندالای و سایر مناطق میانمار ، نشان می دهد که در طی چند دهه گذشته آب و هوا به طور قابل توجهی تغییر کرده است. 95 درصد کشاورزان مورد بررسی گفتند که این امر منجر به کاهش یا عدم وجود محصول شده است.

تغییر در الگوی آب و هوایی باعث می شود که کشاورزان خرده مالک از زمان شروع شخم ، کاشت و کشت محصولات دشوار باشند. و با بارندگی کم در منطقه ، این یک محیط چالش برانگیز برای کسانی است که فقط به آب باران اعتماد می کنند: امسال U Cho به دلیل خشکسالی پنج جریب کنجد از دست داد.

پست جدید خواندنی  با هم نگاهی به این دورههای آموزش شبکه میاندازیم

اقداماتی که برای کنترل شیوع COVID-19 انجام شده است ، به ویژه مواردی که حرکت را محدود می کنند ، اوضاع را بدتر می کنند. بسیاری از افراد فقیر ، که قبلاً از منابع ناچیز قبل از شیوع بیماری استفاده می کردند ، اکنون از نظر منابع درآمد ، معیشت و قدرت خرید با فشار اضافی روبرو هستند.

U Cho نگران است: “تقاضای بازار در زمان COVID-19 نامشخص است: و قیمت محصولات اصلی كه ما می رویم كاهش یافته است ، در حالی كه قیمت برنج افزایش یافته است.” وی افزود: “من باید هزینه های روزانه خود را کاهش دهم و ما اکنون بیشتر از گوشت به عنوان غذای اصلی خود گلاب می خوریم.”فائو / سو مو نایینگ

به گفته کشاورز ، U Cho ، تقاضا برای تولید در طی همه گیر COVID-19 نامشخص بوده است.

به دنبال آینده ای مقاوم تر هستیم

در پاسخ ، سازمان ملل و مقامات میانمار در حال یافتن راه هایی برای مقابله با درآمد از دست رفته و فرصت های شغلی ، هزینه های اضافی و کاهش تولید محصولات کشاورزی ناشی از همه گیری و همچنین مقابله با تأثیرات مداوم تغییرات آب و هوایی هستند.

شیائوجی فن ، نماینده FAO در میانمار می گوید: “ما نمی توانیم چالش های متعددی را که کشاورزان با آن روبرو هستند و از نظر بهره وری تأثیر می گذارند از دست بدهیم.” “همانطور که به تأثیرات فوری COVID-19 پاسخ می دهیم ، ما باید حمایت خود را از دولت و کشاورزان حفظ کنیم ، تا خطرات بیماری همه گیر را از نظر امنیت غذایی و تغذیه کاهش دهیم و به مقاومت بیشتر کشور در برابر شوک های آینده کمک کنیم. و استرس “.

پست جدید خواندنی  رئیس منطقه ای WHO می گوید: افزایش COVID-19 در اروپا یک نگرانی بزرگ است

یک برنامه مهم باغبانی در منزل با حمایت FAO ، که در پاسخ به COVID-19 تنظیم شده است ، شامل تهیه انواع بذور سبزیجات برای بیش از دو هزار خانواده است. یو چو به عنوان یکی از ذی نفعان پنج نوع بذر سبزیجات دریافت کرد و توانست سبزیجات را برای مصارف خانگی برداشت و مازاد آن را بفروشد.فائو / سو مو نایینگ

میانمار عمدتا یک کشور کشاورزی روستایی است.

اقامت در اقلیم

فائو و وزارت كشاورزي همچنين از آموزش در زمينه كشاورزي هوشمند با آب و هوا ، كه شامل بهترين روش هاي مديريت خاك ، آب و مواد مغذي و روش هاي بهبود بازده محصول و توليد است ، حمايت مي كند. این روش ها برای کمک به مالکان خرد در مقابله با چالش های مربوط به آب و هوا ، بهبود امنیت غذایی و تغذیه ، و بهبود بهره وری و معیشتی طراحی شده اند.

قبل از همه گیری ، یو چو با دانش به دست آمده از برنامه ، یک طرح نمایشی ایجاد کرده بود و آموزش سایر کشاورزان در زمینه تکنیک های کشاورزی هوشمند آب و هوایی را آغاز کرد.

با این حال ، در ماه مارس ، جلسات آموزشی در بیشتر روستاهای درگیر در این پروژه تعطیل شد ، زیرا دروازه های موقت بامبو بسته شد و بازدیدکنندگان از دسترسی خودداری کردند ، تا به این ترتیب به کاهش سرعت بیماری کمک کنند.

از آن زمان ، FAO اقدامات پیشگیری از COVID-19 را برای محافظت از کارمندان و اعضای جامعه ، تهیه مواد اطلاعاتی COVID-19 به جوامع ، و ایجاد صابون و ماسک به کشاورزان برای ایجاد اعتماد به نفس در بین اعضای جامعه در نظر گرفته است.

پست جدید خواندنی  آشنایی با مدل های مختلف پژو پارس (تصاویر)

یو چو اکنون توانسته است 30 کشاورز را در دهکده خود و 76 کشاورز را در سه روستای مجاور آموزش دهد و امیدوار است که روزی بهتر در پیش باشد: “من معتقدم اگر همه به طور کامل نقش خود را ایفا کنند ، ما از این بحران عبور خواهیم کرد. “