رئیس سازمان ملل متحد از وعده جمهوری کره برای دستیابی به بی طرفی کربن استقبال می کند |

مطابق بیانیه ای که سخنگوی وی صادر کرد ، رئیس سازمان ملل با اعلام رئیس جمهور مون جه این در روز چهارشنبه در مورد تعهد کره جنوبی در رسیدن به میزان خالص انتشار صفر تا این تاریخ “بسیار دلگرم” شد.

گروه در حال رشد ملت ها

در این بیانیه آمده است: “با این اعلامیه ، جمهوری كره ، یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان و ششمین صادركننده بزرگ جهان ، به گروه در حال رشد اقتصاد بزرگ پیوست كه متعهد شده اند تا سال 2050 به عنوان مثال در ساخت یك جهان پایدار ، خنثی از كربن و مقاوم در برابر آب و هوا عمل كنند”.

رئیس جمهور مون در سخنرانی خود در مجلس شورای ملی نذر کرد که “به طور فعالانه به تغییرات آب و هوایی پاسخ دهد” ، مطابق با قرارداد سبز جدید 35 میلیارد دلاری که در ماه ژوئیه اعلام شد ، در مورد پایان دادن به سرمایه گذاری در زغال سنگ.

دبیرکل آن را به عنوان “یک گام بسیار مثبت در مسیر درست پس از اقدام سبز جدید کره” توصیف کرد ، بیانیه ادامه داد.

این اعلامیه تنها دو روز پس از اعلام ژاپن اعلام کرد که تا سال 2050 به انتشار صفر خلوص می رسد ، که آقای گوترش نیز از آن استقبال کرد.

اهداف بلند پروازانه تر

رئیس سازمان ملل مدتهاست اقدام به اقلیم را به عنوان اولویت اصلی تصدی خود معرفی کرده است.

اوایل این ماه با وزرای دارایی بین المللی صحبت كرد و وی از كشورها خواست كه از نظر انتشار گازهای گلخانه ای مضر ، تعهد خود را برای دستیابی به بی طرفی كربن افزایش دهند.

وی از ملتها خواست كه جاه طلبانهتر مشاركتهای تعیین شده ملی (NDC) را ارائه دهند كه در مورد اقدامات كاهش انتشار و انطباق با تغییرات آب و هوا ، مطابق با توافق نامه پاریس 2015 در مورد تغییر آب و هوا ، اقداماتی را بیان می كند.

در این بیانیه آمده است ، دبیر كل اکنون چشم انتظار اقدامات سیاسی مشخصی است كه توسط كره جنوبی پیشنهاد و اجرا می شود.

این شامل ارائه یک NDC اصلاح شده است “که بلندپروازانه تر و سازگارتر با تعهد جدید آن در مورد خنثی سازی کربن تا سال 2050 است” به موقع برای کنفرانس بعدی تغییر آب و هوا در سازمان ملل ، برنامه ریزی شده برای سال آینده.