WHO: کشورها به دستورالعمل های جهانی در مورد همه گیری ها و شیوع بیماری ها نزدیک تر می شوند

این دو فرآیند مکمل یکدیگر هستند که توسط ضرورت ایمن‌تر کردن جهان از بیماری‌های واگیر و تضمین پاسخ‌های عادلانه به تهدیدات بهداشت عمومیاشلی بلومفیلد، مدیرکل سابق بهداشت نیوزیلند، که ریاست گروه کاری در مورد به روز رسانی مقررات بین المللی بهداشت جهانی در سال 2005 را بر عهده دارد، گفت که آخرین دور مذاکرات خود در روز جمعه به پایان رسید.

«تلاش ها برای به روز رسانی بهداشت بین المللی آئین نامه و پیش نویس الف توافق همه گیری تعدادی از تم های رایجاو گفت، از جمله اهمیت برابری در دسترسی به سلامت، همکاری و ظرفیت سازی. این مهم است که در این دو فرآیند سازگاری و همسویی وجود داشته باشد.»

مواجهه با چالش های COVID-19

در مجموع از 307 اصلاحیه به مقررات بین المللی بهداشت WHO وارد شد پاسخ به چالش های ناشی از همه گیری COVID-19. تا روز سه‌شنبه، سازمان جهانی بهداشت در مجموع ۷۵۷،۲۶۴،۵۱۱ مورد تایید شده از جمله ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۵۹۴ مورد مرگ را از زمان شروع همه‌گیری در سال ۲۰۲۰ گزارش کرده است.

COVID-19 به ما نشان داد که داشتن یک مجموعه خوب و قوی از مقررات بین المللی بهداشت ضروری است و نشان داد که کجاست مقررات فعلی باید بهبود یابددکتر بلومفیلد گفت.

در طول جلسه یک هفته کارگروه، او گفت که دولت ها بر ایجاد کشورهای خود و جامعه بین المللی تمرکز کرده اند. آمادگی بهتر برای شرایط اضطراری آینده. آنها همچنین بر اهمیت افزایش آن تاکید کردند ظرفیت سازی، بخصوص در کشورهای کم درآمد; دسترسی به مزایای ناشی از اشتراک پاتوژن ها؛ دسترسی عادلانه به اقدامات متقابل پزشکی؛ و تقویت شده است همکاری و به اشتراک گذاری اطلاعات.

ایمن تر کردن جهان

همه‌گیری مداوم بر اهمیت همکاری مشترک کشورها و حمایت از WHO در کار حیاتی‌اش تاکید کرده است. جهان را امن تر کنید،” او گفت. لحن بحث‌ها و پیشرفت‌های حاصل شده در جلسه این هفته به وضوح این را نشان می‌دهد کشورها مسئولیت خود را درک می کنند برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن این فرآیند.”

عبدالله اسیری، معاون وزیر بهداشت عربستان سعودی و رئیس مشترک گروه کاری گفت: 194 کشور عضو سازمان جهانی بهداشت است “در صندلی رانندگیروند تقویت مقررات جاری.

وی گفت: در طول همه‌گیری، جهان با نیاز فوری به ابزارهای بین‌المللی کارآمد مواجه شد و اهمیت فزاینده‌ای در سازمان‌های بین‌المللی مانند WHO قائل شد. “مقررات به روز شده به جهان این امکان را می دهد که شیوع بیماری ها را زودتر تشخیص دهد و از تبدیل شدن آنها به شرایط اضطراری بهداشت عمومی با نگرانی بین المللی جلوگیری کند. این در مورد است تقویت توانایی جمعی ما برای انجام آن و برای محافظت بهتر از همه

مقررات سال 2005 مشخص شده بود رویکردهای مورد توافق و تعهدات کشورها برای آماده شدن و پاسخگویی به شیوع بیماری و سایر خطرات حاد سلامت عمومی. قرار است این کارگروه در ماه آوریل مجدداً برای ادامه گفتگوها تشکیل جلسه دهد.

گروه کاری WHO برای بررسی 307 اصلاحیه پیشنهادی توسط دولت ها برای به روز رسانی مقررات فعلی تشکیل جلسه داد.

گروه کاری WHO برای بررسی 307 اصلاحیه پیشنهادی توسط دولت ها برای به روز رسانی مقررات فعلی تشکیل جلسه داد.

“توافق همه گیر” جدید

در روز دوشنبه، دولت ها مذاکره برای تهیه پیش نویس الف ابزار سازمان بهداشت جهانی در مورد پیشگیری، آمادگی و پاسخ به بیماری همه گیر. “پیش نویس صفر” این توافق که به عنوان یک توافق همه گیر از آن یاد می شود، در جلسه یک هفته ای مورد بحث قرار خواهد گرفت.

خواستار اقدام است پیش نویس این توافق پس از نشست ویژه مجمع جهانی بهداشت در دسامبر 2021 انجام شد، به رسمیت شناختن شکست جامعه بین المللی در نشان دادن همبستگی و برابری در پاسخ به را پاندمی ویروس کرونا.

سلامت جهانی گام بر می دارد

مقررات بین‌المللی بهداشتی، که در سال 1951 صادر شد، مقدم بر مقررات مهم WHO در سال 2005 بود. هر دو دنبال می کنند بیش از یک قرن پیشرفت بهداشت جهانی، قدمت آن به اولین کنفرانس بین المللی بهداشت، در پاریس در سال 1851 برگزار شد که پیش نویس مقررات قرنطینه برای جلوگیری از شیوع وبا، تب زرد، و سایر بیماری های همه گیر کشنده به هنگام.

در اولین نشست علمی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نوع خوداپیدمیولوژیست ها و محققان در اوایل فوریه برگزار شد خواستار یک سیستم هشدار جهانی همه گیر شد. پیشنهادات شامل جعل الف همکاری دیجیتال جهانی جدید متشکل از شبکه ای از محققان است که از طریق یک پلت فرم منبع باز علم داده به هم متصل شده اند قادر به کمی سازی، مدل سازی و در نهایت حل هر مشکل آب و هوایی و بهداشتی در هر مقیاسی