WHO در روز جهانی مالاریا می گوید از ابزارهای جدید برای نجات جان انسان ها استفاده کنید

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت: «ما ابزارهایی برای از بین بردن مالاریا داریم، بسته ای از مداخلات که شامل کنترل ناقل، داروهای پیشگیرانه، آزمایش و درمان است.

اتخاذ به عنوان موضوع روز – “زمان تحویل صفر مالاریا: سرمایه گذاری، نوآوری، اجرا– فراخوان WHO برای اقدام شامل پیشگیری، تشخیص و درمان مالاریا، به‌ویژه در میان جمعیت‌های حاشیه‌نشین است.

خلبان های جدید واکسن

بر اساس آخرین گزارش جهانی مالاریا WHO که در ماه دسامبر منتشر شد، در سال 2021 حدود 247 میلیون مورد جدید مالاریا وجود داشته است.

تقریبا 1.5 میلیون کودک در معرض خطر بالای بیماری و مرگ هستند از مالاریا در غنا، کنیا و مالاوی، اکنون اولین دوز خود را دریافت کرده اند اولین واکسن مالاریا آژانس بهداشت سازمان ملل گزارش داد که به عنوان بخشی از یک برنامه آزمایشی در حال انجام هماهنگ شده توسط WHO.

منطقه آفریقای سازمان جهانی بهداشت تخمین زده شده است 95 درصد همه موارد و 96 درصد از کل مرگ و میرها در سال 2021، آژانس گفت. در منطقه، تقریبا 80 درصد مرگ و میر ناشی از مالاریا در میان کودکان بوده است زیر پنج سال

در حال حاضر نجات جان

آزمایش‌کنندگان واکسن مالاریا که در سال 2019 راه‌اندازی شد، عدالت را در دسترسی به ابزارهای پیشگیری برای آسیب‌پذیرترین افراد افزایش می‌دهند. WHO گفت آنها هستند در حال حاضر نجات جان.

اگر به طور گسترده اجرا شود، آژانس بهداشت سازمان ملل تخمین می زند که هر ساله این واکسن ها می تواند جان ده ها هزار نفر را نجات دهد.

اینها با یک واکسن ایمن و مؤثر مالاریا ملحق می شوند که می تواند سالانه جان ده ها هزار کودک را نجات دهدرئیس آژانس بهداشت سازمان ملل متحد گفت. “با سرمایه گذاری مستمر و تلاش های گسترده برای دستیابی به افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند، حذف مالاریا در بسیاری از کشورها در دسترس است.”

ابزارهای نوآورانه

کشورها در گسترش دسترسی به خدمات مالاریا برای جمعیت های در معرض خطر پیشرفت هایی داشته اند. با وجود برخی پیشرفت ها، بسیاری از افراد در معرض خطر بالای مالاریا هنوز به خدمات دسترسی ندارند که می تواند از بیماری جلوگیری، تشخیص و درمان کند، که بیشتر از طریق نیش پشه منتقل می شود.

چالش‌ها در گسترش دسترسی به خدمات مالاریا، به ویژه در کشورهای جنوب صحرای آفریقا، با همه‌گیری COVID-19، بحران‌های انسانی همگرا، محدودیت بودجه، سیستم‌های نظارتی ضعیف، و کاهش اثربخشی ابزارهای اصلی مبارزه با مالاریا تشدید شده است. گفت.

WHO اخیراً برای مقابله با این تهدیدها و حمایت از کشورها در ایجاد برنامه‌های مالاریا انعطاف‌پذیرتر، مجموعه‌ای از برنامه‌های مالاریا را منتشر کرده است ابزارهای جدید: استراتژی مهار مقاومت دارویی ضد مالاریا در آفریقا. و چارچوبی که به طور مشترک توسط WHO و UN-Habitat برای هدایت رهبران شهر در کنترل مالاریا شهری ایجاد شده است.

پس از طوفان فردی که باعث سیل و ویرانی در مالاوی شد، یک نوزاد شش ماهه برای مالاریا آزمایش شد.

پس از طوفان فردی که باعث سیل و ویرانی در مالاوی شد، یک نوزاد شش ماهه برای مالاریا آزمایش شد.

چشم انداز مداخلات جدید

سرمایه گذاری مستمر در توسعه و استقرار واکسن های جدید و ابزارهای نسل بعدی خواهد بود کلید دستیابی به اهداف جهانی مالاریا در سال 2030، کی گفته.

آ دومین واکسن مالاریاآژانس گفت، در صورت تصویب، می تواند به کاهش شکاف قابل توجه بین عرضه و تقاضا و کاهش بیشتر بیماری کودکان و مرگ ناشی از مالاریا کمک کند.

در همین حال، 28 محصول جدید در خط لوله تحقیق و توسعه شامل ابزارهای نوآورانه ای مانند انواع جدید تورهای حشره کش، طعمه های هدفمند که پشه ها را جذب می کنند و مهندسی ژنتیک پشه ها.

یک کارمند بهداشتی یک سرنگ واکسن مالاریا در غنا در طول یک کمپین واکسیناسیون جمعی در دست دارد.  (فایل)

یک کارمند بهداشتی یک سرنگ واکسن مالاریا در غنا در طول یک کمپین واکسیناسیون جمعی در دست دارد. (فایل)